Kdo je nejrychlejší člověk na planetě? Nejrychlejší běžci, fotbalisté historie. Držitelé rekordů z různých oblastí života: kdo to jsou?

Světové rekordy jsou někdy šokující. Pojďme se o nich dozvědět více.

Duch soutěžení je vlastní každému člověku, a pokud je sportovec, pak se pro něj stává dosahování nejlepších výsledků smyslem existence. Ti nejtalentovanější dosáhnou vysokého titulu držitele rekordu a do historie se zapíší jako nejrychlejší, nejodolnější nebo nejpřesnější.

Chceme vám vyprávět o nejrychlejších zástupcích lidstva na Zemi, kteří zdánlivě překročili hranice možností a podmanili si sportovní fanoušky svými obrovskými úspěchy.

Bohužel nevíme, jak rychlí byli běžci ve starověku, jelikož se nedochovaly žádné přesné informace. A teprve na konci devatenáctého století, kdy byly obnoveny tradice pořádání olympijských her a vynalezeny stopky, se začaly oficiálně zaznamenávat sportovní rekordy.

Vynikající světoví běžci

Průměrný člověk dokáže uběhnout jeden kilometr za sedm a půl minuty. považuje závod na 100 metrů za standard pro testování rychlosti sprinterů – na takovém úseku se nejlépe prověří lidské schopnosti. V průběhu minulého století patřil titul nejrychlejších pokořitelů závodu na 100 metrů třinácti běžcům – někteří tento status rychle ztratili, jiní byli dlouhá léta „králemi běhu“.

Takže poháry běžců na 100 metrů získaly:

• Američan Donald Lippincott – se stal prvním vítězem závodu na 100 metrů, když jej během olympijských her ve Stockholmu v roce 1912 zaběhl za 10,6 sekundy.
Uprostřed
  • Američan Jesse Owens – rekord svého krajana překonal o 24 let později během olympiády v Německu a dokázal jej držet až do roku 1984. Jeho ukazatel - sto metrů za 10,2 sekundy - je skutečně vynikající. Mimochodem, ten rok byl běžec za své úspěchy oceněn čtyřmi „zlatými“ medailemi.
Legenda
  • Jamajčan Usain Bolte – který není nadarmo nazýván „nejrychlejším mužem planety“, narozen v roce 1986. A sportovní sláva mu přišla už v patnácti letech, kdy vyhrál světovou běžeckou soutěž (bylo jedno „zlato“ a dvě „stříbro“).
Velmi rychlý
  • V sedmnácti letech na dvou- stometrový úsek Usain dokončil za 19,93 sekund. Třikrát získal olympijské prvenství, byl mnohonásobným mistrem světa a nyní je světovým rekordmanem ve 3 sprinterských disciplínách.
  • Mezi jeho neuvěřitelné úspěchy patří 9,58 sekundy na 100 m a 19,19 sekundy na 200 m na letním mistrovství světa v roce 2009. A na olympijských hrách v Pekingu dosáhl národní tým jeho země, ve které hrál, ohromující vítězství ve štafetě 4 x 100 za 37,10 sekund. Poté byl Usain Bolt přezdíván "Blesk", který získal tři "zlata" a předvedl tolik nových rekordů.

Fenomén Usain Bolt je pozorně sledován atletickými fanoušky z celého světa. Jeho maximální rychlost je deset a půl metru za sekundu, to znamená, že je schopen uběhnout více než 37 a půl kilometru za hodinu. Pokud jde o rychlost, sportovec vede seznam MALA (International Association of Athletics), dvakrát byl oceněn „Rising Star“ a byl uznán jako nejlepší atlet.

Fotbal ve vysoké rychlosti: výsledky

Ve fotbale závisí vítězství celého týmu nejen na šikovnosti hráčů, ale i na jejich rychlosti. Kdo je považován za nejrychlejší fotbalisty na Zemi?

• Theo Walcott, který dokáže běžet rychlostí 35,7 km/h. Velmi talentovaný hráč, který s fotbalem začal až v deseti letech. Navíc už v patnácti letech hrál za mládežnický tým Stouthamptonu. Od roku 2006 hraje jako útočník za Arsenal.
Fotbalista
    <> Hector Bellerin který se pohybuje po poli rychlostí 35,2 km/h. Hraje také za Arsenal, kam přišel z dorostu Barcelony. Velmi talentovaný mladý obránce.
V Arsenalu
  • Gareth Bale, útočník "Realu Madrid" s rychlostí 35,1 km/h. Byl koupen klubem z "Tottenhamu" za sto milionů eur - a jeho noví zaměstnavatelé nikdy nelitovali drahé koupě.
Skutečně

Držitelé rekordů z různých sfér života: kdo jsou?

• Jerry Miculek je nejrychlejší na světě. Snadno zasáhne revolverem pětkrát hrací kartu za méně než sekundu. Jerry, uznávaný odborník v oblasti zbraní, pracuje jako střelecký instruktor a stal se pětinásobným rekordmanem ve střelbě z revolveru. Stal se zkušeným puškařem, seřizoval a modernizoval revolvery.
Střelec
  • Travis Tomasirekordman v přebíjení zbraní – jeho počínání sleduje divák se zatajeným dechem. Zdá se, že to není dovednost, ale skutečná magie. Oni a Jerry Mikulek by byli dobrý bojovný tým!
  • Shotaro Makisumidokončuje Rubikovu kostku nejrychleji – za 12,34 sekund, čímž se stal několikanásobným rekordmanem v takových soutěže. Soupeři nedokázali vyřešit kombinace 2x2x2 (2,82 sekund) a 3x3x3 (12,11 sekund) rychleji než on.
  • Japonec Miitemegarychlá sekretářka, která dokáže napsat sto úderů za dvacet sekund. Několik statistik, abyste si udělali představu, jak je to rychlé: průměrný profesionální písař zvládne „zabalit“ asi 380 úderů za 60 sekund a při „slepé“ metodě psaní jen o něco více.
  • David R. Adamovychbleskově hází nože – třikrát za vteřinu. Stal se rekordmanem nejen jako nejrychlejší vrhač nožů, ale i jejich lapač a navíc je hází vedle člověka rychleji než kdokoli jiný.
Vrhač nožů
  • Kent French - umí tleskat rychleji než kdokoli jiný - čtrnáctkrát za sekundu. Tento fenomén přišel se svou vlastní technikou k dosažení tak působivých výsledků a vytvořil světový rekord tím, že udeřil 721krát za pouhých 60 sekund.

Inkognito - jméno toho, kdo pije vodu nejrychleji, se bohužel novinářům nepodařilo zjistit. Rekord však byl zaznamenán – jeden a půl litru necelých pět sekund. A to je denní norma tekutin pro člověka!